Tereza Horváthová

Rybička

Komiksový příběh pro celou rodinu

Máte v koupelně rybičku? Jestli ne, tak si ji asi budete muset pořídit. Je s ní totiž legrace. Knížka o tom, co se děje za zavřenými dveřmi koupelny, když si na ně dáte cedulku: Koupeme se, nerušit... a o takové jedné úplně obyčejné rodince.

O ilustrátorce: 

Eva Volfová studovala VŠUP v ateliéru textilu. Věnuje se kresbě, tištěné grafice, textilní koláži, vyšívání a kombinovaným technikám. Kromě Rybičky výtvarně doprovodila či autorsky vytvořila 3 knihy - Z domu a zahrady, Šípková Růženka (ze souboru 12 nejmenších pohádek) a Kočička z kávové pěny -, které vyšly v nakladatelství Baobab. 

O spoluautorce: 

Tereza Horváthová vystudovala francouzský jazyka a literaturu na FF UK. Již dlouhá léta vede spolu s manželem Jurajem Horváthem rodinné nakladatelství Baobab. Píše texty pro děti, poezii i prózu, příležitostně také filmové scénáře. Za svou knihu Modrý tygr byla v roce 2005 oceněna Zlatou stuhou. Na motivy příběhu byl natočen i celovečerní film. 

Ilustrátor: Eva Volfová
Nakladatel: Baobab
Počet stránek: 88

Rybička

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy