Samé Zlaté děti!!!23.4. 2016

A je konec! Tedy pro letošní rok. Uzavřeli jsme další ročník soutěže ZLATÉ DÍTĚ a čeká nás už jen maličkost - vybrat a odměnit nejlepší zúčastněné!

Některou z oceněných nebo nominovaných knih uplynulých ročníků Zlaté stuhy si vybralo téměř šest stovek dětí! Pracovaly ve školách, družinách, ve čtenářských klubech, zapojily se děti s maminkami i tatínky, sourozenci, kamarádi. Tvořilo se v Čechách, na Moravě i ve Slezku. Vznikly nové knihy, krásné ilustrace, písničky, loutky, animace, klipy. Drobné příspěvky nám udělaly radost, jiné nás ohromily rozsahem, kvalitou a nadšením všech zapojených. Pokud vás zajímá, jaké knihy si ZLATÉ DĚTI vybíraly, a jestli se chcete seznámit s jednotlivými projekty, podívejte se na náš facebook.

Nejlepší příspěvky budou odměněny 29. dubna při slavnostním udílení cen Zlatá stuha na Novoměstské radnici. Z dopisů zúčastněných už teď ale víme, že v soutěži ZLATÉ DÍTĚ vítězí každý, kdo se zúčastní. 

Samé Zlaté děti!!!

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy