Zlatá stuha 201515.12. 2014

Nový ročník Výroční ceny Zlatá stuha byl právě zahájen!

Až do 19. ledna 2015 budou moci nakladatelé, tvůrci, knihovníci, pedagogové i ostatní příznivci dětské knihy přihlašovat své kandidáty na ocenění. Koncem dubna se pak dozvíme, koho nominovaly odborné poroty po pečlivém výběru do celkem 11 kategorií ve 4 částech. Pořadatelé zároveň vyhlašují laickou soutěž Zlaté dítě 2015, do níž se může přihlásit téměř každý.

Spolu s tiskovou konferencí k nominacím bude v dubnu slavnostně zahájena putovní výstava ilustrací z nominovaných knih, která z Prahy poputuje na Zlínský filmový festival, poté do prostor Památníku písemnictvím na Moravě a ještě mnohem dál... S výstavou budou spojeny výtvarné dílny s ilustrátory, autorská čtení, besedy. Program ideální pro zvídavé rodiny s dětmi, ale i pro školy či dětské čtenářské kluby. 

Sledujte náš web! Podrobné informace o přihlašování knih do ZS 2015 naleznete zde.

 

Zlatá stuha 2015

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy