Stroj času26.3. 2015

Kniha “Historie Evropy. Obrazové putování” získala Zlatou stuhu 2012 za text v kategorii Literatura faktu pro děti a mládež. Stala se východiskem pro trojrozměrné ztvárnění dějin našeho světadílu.

"Jak můžeme vědět, kam směřujeme, když nevíme, odkud přicházíme?” Tak zní motto výstavy rozprostřené ve dvou velkých sálech písecké galerie. Malí návštěvníci si mohou obléci dobové kostýmy a na vlastní kůži okusit pradávný způsob života. Pravěká jeskyně a chýše, keltská věž a mincovna, římské tržiště a dům, středověký klášter a hradní nádvoří, renesanční ateliér i vědecká badatelna nabízejí ve spodním sále návštěvníkům spoustu zábavy i poučení. Uprostřed výstavy stojí stroj času, který jen čeká váš povel, aby vás do těchto prostředí přenesl.
V horním sále můžete nastoupit do balónu, uskutečnit pár pokusů v laboratoři, vyfotit se ve fotoateliéru, namalovat moderní obraz anebo jen tak posedět v obýváku disidenta. I novodobé evropské dějiny v sobě skrývají mnoho zajímavého.
Všude se nejen smí, ale přímo MUSÍ na všechno sahat a malovat křídou svoje vzkazy. DĚJINY JSOU TOTIŽ ZÁBAVA!

Stroj času

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy