Ilustrace pro malé i velké15.12. 2014

10. 12. 2014 - 15. 3. 2015 

Čeští ilustrátoři svými obrázky zdobí nejen knihy, ale i poštovní známky. O tom se můžete přesvědčit v pražském Poštovním muzeu.

Poštovní muzeum v Praze spolu s Galerií výtvarného umění v Havlíčkově Brodě připravilo výběr ilustrací a poštovních známek od 13 českých výtvarníků. Najdete mezi nimi jména, která znáte ze současných knih, ale i z knih svých rodičů a prarodičů: Adolf Born, Olga Čechová, Karel Franta, Renáta Fučíková, Jindřich Kovařík, Josef Lada, Zdeněk Miler, Květa Pacovská, Josef Paleček, Radek Pilař, Zdeněk Smetana, Jiří Šalamoun, Helena Zmatlíková.

V krásném prostředí nenápadného starého domu na břehu Vltavy čas běží pomaleji než venku. Můžete se tu potěšit s uměleckými díly malých rozměrů. Knihy jsou malé, aby se nám dobře držely v ruce, proto ani ilustrace nemohou být namalované na obrovských plátnech. A známky jsou ještě menší, září jako kameny na klenotech. Aršíky, na kterých se opakují obrázky, texty a číslice jako starobylé výšivky, nadchnou nejen sběratele známek. Velcí návštěvníci mohou vzpomínat na svoje dětství, ti malí si mohou sednout ke stolku a prohlédnout si nové knihy, nebo dokonce zkusit nakreslit svou vlastní poštovní známku.

Kdy: 

10. 12. 2014 - 15. 3. 2015 

Kde: 

Nové mlýny 1239/2

110 00 Praha

Pro koho: 

Pro děti a mládež, pro rodiny, školy, ale i pro zvídavé a hravé dospělé. 

Více informací naleznete zde.

Ilustrace pro malé i velké

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 25 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy