Josef Krček

Vánoce aneb putování do Betléma

Vánoční knížka s podnázvem Putování do Betléma zachycuje slovem i obrazem atmosféru od doby adventní do Tří králů. Předkládá pestrou paletu lidových zvyků na venkově i ve městě, svátků, svatých mužů a žen, písniček, koled a her. Zachycuje praktickou i duchovní podobu Vánoc s jejich symboly. Chcete si zazpívat? Zahrát na hudební nástroj, nebo předvést vánoční hru? A navíc si postavit nový papírový betlém? Pak je tahle knížka právě pro vás! S ní čarovný, tajuplný a veselý konec roku přijde co nevidět!

Kniha pro malé i velké s půvabnými ilustracemi a s vloženým betlémkem Renáty Fučíkové.

O autorovi:

Hudebník, skladatel, zpěvák, umělecký vedoucí, muzikoterapeut, spisovatel – a to nejsou všechny profese, které obsáhne osobnost Josefa Krčka. To základní a nejmilejší souvisí s hudbou, budějovický rodák Josef Krček absolvoval Státní konzervatoř v Plzni (obor klarinet), při studiu už hrál v orchestru Divadla J. K. Tyla. Poté byl členem Československého souboru písní a tanců v Praze, působil jako učitel hudby v LŠU a ve vydavatelství Supraphon jako vedoucí odd. vážné hudby. Zároveň spolupracoval s folklorními soubory, od roku 1969 hrál v souboru Chorea Bohemica, který založil jeho bratr Jaroslav, od roku 1975 v souboru Musica Bohemica. V 90. letech vyučoval muzikoterapii – založil školu Musica Humana, a na waldorfské škole učil hudební výchovu. Josef Krček se zabývá starší českou a evropskou hudbou a lidovými písněmi. V Příbrami založil (1999) vokálně instrumentální soubor dobových nástrojů Chairé, jehož uměleckým vedoucím je dodnes. Je autorem 40 skladeb pro dechové orchestry, složil filmovou hudbu a hudbu pro rozhlasové pohádky, hry a seriály, upravil přes 200 lidových písní. Vydává CD, publikuje zpěvníky.

O ilustrátorce zde

 

Ilustrátor: Renáta Fučíková
Nakladatel: Albatros
Počet stránek: 126
Formát knihy: 210 x 235

Vánoce aneb putování do Betléma

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy