Výroční ceny Zlatá stuha budou slavnostně vyhlášeny 26. 5. 20157.5. 2015

V nádherné budově pražské Novoměstské radnice budou slavnostně vyhlášeny ceny Zlatá stuha, udělované nejlepším původním českým knihám pro děti a mládež.

 

 

Ale ještě než se tak stane, máte možnost si prohlédnout výstavu nominovaných ilustrací v gotické věži radnice. Dvacet ilustrátorů připravilo spolu se svými nakladateli soubor ukázek ilustrací. Podle odborné poroty ceny Zlatá stuha je to opravdu to nejlepší, co se vloni urodilo v ilustrační tvorbě pro děti a mládež .

A pokud nestihnete navštívit letošní veletrh Svět knihy (což by byla škoda), jednu z veletržních výstav najdete po 17. 5. v dalším z pater novoměstské radniční věže. Bude to ohlédnutí za deseti ročníky ceny Zlatá stuha, výrazná jména české ilustrace. Nebudeme prozrazovat. Musíte to vidět sami.

Kromě dvou výstav vás v Novoměstské radnici čekají i dílny pro rodiče a děti, sledujte facebook Zlatá stuha i facebook Café Neustadt…

Krásný květen v Novoměstské radnici přeje organizační tým ceny Zlatá stuha!

Výroční ceny Zlatá stuha budou slavnostně vyhlášeny 26. 5. 2015

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy