Zuzana Kovaříková

Za zvířátky do hor

V edici Třetí čtení vychází do třetice Za zvířátky…

Kniha volně navazuje na knihy Za zvířátky do lesa a Za zvířátky k vodě.

Tentokrát obsahuje šest příběhů, v nichž se vypravíte za zvířátky do hor, a to v létě i v zimě. Přečtete si o zlobivých kamzících, půjdete po stopách medvěda nebo sviště horského, na obloze zahlédnete dravé káně, sokola a orla, pobaví vás tančící vlk či myšivky parádnice. V krátkých vyprávěních potkáte zvířátek mnohem víc, a dozvíte se o nich i mnoho zajímavého.

O autorce: 

Zuzana Kovaříková (*1957) se věnuje knížkám pro malé čtenáře. Vyrůstala ve výtvarnické rodině, obklopena velkou knihovnou, a to formovalo její vztah k literatuře a knihám vůbec. V rodné Praze vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy a poté několik let pracovala v nové pobočce Městské knihovny v oddělení pro dětské čtenáře. To jí umožnilo širší poznání literatury pro děti i čtenářů samotných. V 80. letech vstoupila na půdu nakladatelství Albatros, kde dodnes pracuje jako literární redaktorka knih pro menší děti. Pro ně připravuje i pohádkové výbory z děl českých spisovatelů. Svou první knížku o lidových zvycích a pranostikách napsala s kolegyní Violou Lyčkovou (ocenění v celostátní čtenářské anketě SUK – Čteme všichni). Autorčin blízký vztah k přírodě vyústil v knížkách, kde spojuje pohádkové vyprávění s krátkým naučným textem o zvířatech v daném prostředí. 

O ilustrátorce:

Andrea Tachezy (*1966) vystudovala VŠUP v Praze, ateliér alternativních technik a ateliér filmové a televizní grafiky. Je členkou sdružení Hollar. Věnuje se zejména knižní ilustraci pro děti, ale také volné tvorbě, a to i textilní. Vystavovala na mnoha samostatných i kolektivních výstava doma i v zahraničí. Ilustrovala na 25 knih pro děti. V roce 2014 byla oceněna Zlatou stuhou za knihu Ferdinande!

Ilustrátor: Andrea Tachezy
Nakladatel: Albatros
Počet stránek: 72
Formát knihy: 160 x 195

Dokumenty ke stažení:

Za zvířátky do hor

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy