Zahajujeme 28. ročník Výroční ceny Zlatá stuha 202020.11. 2019

Vážení a milí nakladatelé, autoři, ilustrátoři, překladatelé, milovníci a čtenáři dětských knih, právě začíná již osmadvacátý ročník Výroční ceny Zlatá stuha. Přihlaste proto své horké kandidáty na toto ocenění a zasílejte přihlášky spolu s knihami do Pedagogické knihovny J. A. Komenského. Po Novém roce se nad nimi začnou scházet poroty a koncem března se dozvíme, koho nominovaly ve všech částech a kategoriích. 

Uzávěrka zasílání přihlášek je 13. ledna 2020.
S přihláškou prosím zasílejte 3 výtisky (po vyhlášení je využíváme k další práci – seminářům a metodikám) do Pedagogické knihovny J. A. Komenského na adresu:
Jeruzalémská 12
110 00 Praha 1

Podrobnější informace naleznete zde

Zároveň pokračuje i laická tvůrčí soutěž Zlaté dítě. Sdílením informací o soutěži mezi čtenářskou veřejnost budete šířit povědomí i o ceně Zlatá stuha.    

A jak se zapojit do soutěže Zlaté dítě? Děti si společně se členy rodiny, spolužáky nebo kamarády v knihovně vyberou jeden z nominovaných či oceněných titulů z uplynulých ročníků Zlaté stuhy. Společně se začtou, inspirují se a nechají knihu ožít. Kreativitě se meze nekladou. V uplynulých ročnících vznikla celá řada úžasných projektů. Inspirativní videa z uplynulých ročníků a podrobnější informace naleznete zde.

Slavnostní udílení cen Zlatá stuha 2020 a vyhlášení výsledků soutěže Zlaté dítě proběhne koncem dubna 2020.

Zahajujeme 28. ročník Výroční ceny Zlatá stuha 2020

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy