ZLATÁ STUHA PO DVACÁTÉ PÁTÉ - ZAČÍNÁME PRÁVĚ TEĎ!22.11. 2016

Vážení a milí nakladatelé, autoři, ilustrátoři, milovníci a čtenáři dětských knih. Další ročník Výroční Zlaté stuhy je odstartován. Je jubilejní, dvacátý pátý, a tak si přejeme, aby stál za to. Víme, že krásných dětských knih vychází čím dál více a radujeme se z toho. Chceme, aby se o téhle dobré zprávě dozvědělo co nejvíce lidí a aby se ty krásné knihy dostaly tam, kam patří - do dětských rukou a hlav a srdcí. 

Proto Vás vyzýváme - přihlašte své horké kandidáty na Zlatou stuhu a zasílejte přihlášky spolu s knihami do Sukovy studijní knihovny (POZOR! Od léta je na nové adrese!). Po novém roce se nad nimi začnou scházet poroty a koncem března se dozvíme, koho nominovaly ve všech částech a kategoriích. 

Uzávěrka zasílání přihlášek je 9. ledna 2017.
S přihláškou prosím zasílejte 2 výtisky (po vyhlášení je využíváme k další práci - seminářům a metodikám), do Sukovy studijní knihovny na adresu:
Jeruzalémská 12
110 00 Praha 1

Podrobnější informace naleznete zde

Zároveň začíná i naše nová, a čím dál oblíbenější laická tvůrčí soutěž Zlaté dítě. Máme na ni krásné ohlasy, zejména v tom smyslu, že Zlaté dítě zprostředkovalo všem soutěžícím krásné čtenářské a tvůrčí zážitky. Vloni se zúčastnilo na 40 týmů a v nich více než 600 dětí! Šiřte tedy prosím slávu Zlatých dětí spolu s námi dál, "zlanařte" své známé s dětmi, paní učitelku ve škole, knihovnice, aby se do soutěžení zapojili. Stojí to za to! 
Informace ke Zlatému dítěti naleznete zde

 

 


Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy