Známe laureáta Ceny Astrid Lindgrenové 2015!3.4. 2015

Horké zprávy ze světa! 
Na veletrhu dětské knihy v italské Boloni vyhlásila dne 31. března nadace Astrid Lindgren Memorial Award čerstvého držitele tohoto ocenění - říká se mu "malá Nobelovka".

Cenu ALMA získala jihoafrická společnost PRAESA. Project for the Study of Alternative Education in South Africa.
Název není třeba překládat do češtiny. Každému je jasné, že jde o cestu ke vzdělání a ke vzájemnému porozumění. Tou cestou je literatura. Literatura pro děti.
Děti v JAR mají díky této instituci přístup ke kvalitním textům a ilustracím, ke knihám v různých afrických jazycích a nářečích. Tak si udrží povědomí o rodných nářečích, udrží kontinuitu tradic. A zároveň se naučí vnímat ostatní, vnímat sounáležitost i rozdílnosti. Projekt povzbuzuje ke společné rodinné četbě i jejich rodiče a prarodiče.
Více na www.alma.se

Známe laureáta Ceny Astrid Lindgrenové 2015!

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy