Jacob a Wilhelm Grimmové

Jorinda a Joringel

Pohádky bratří Grimmů vás zaručeně okouzlí, pobaví i poučí. Ponořte se do pohádkového světa.

Jedenadvacet delších i kratičkých pohádek, které najdete v této knížce, sesbírali s dvěma stovkami dalších bratři Jacob a Wilhelm Grimmové po celém Německu. Potom je převyprávěli svým současníkům – a setkali se s obrovským úspěchem. Ovšem kořeny těch příběhů většinou sahají mnohem hlouběji, jak už to u lidových vyprávění bývá. Odjakživa byly pohádky zdrojem poučení i zábavy, ale především umožňovaly přímý dotyk s nadpřirozenem, s kouzly, která jsme možná zapomněli a možná vždy účinkovala jen ve fantazii vypravěčů a na stránkách knih.

O překladateli:

Radek Malý (nar. 1977 v Olomouci) je básník, překladatel a autor knih pro děti. Doposud vydal čtyři básnické sbírky. Je nositelem Ceny Jiřího Ortena za sbírku Vraní zpěvy a dvou Liter ve výročních knižních cenách Magnesia Litera: v kategorii poezie za sbírku Větrní (Zcestné verše) a v kategorii literatura pro děti a mládež za knihu Listonoš vítr. Jako pedagog a badatel působí na Univerzitě Palackého v Olomouci a na Literární akademii (Soukromé vysoké škole Josefa Škvoreckého).

Ilustrátor: David Ursiny
Překladatel: Radek Malý
Nakladatel: Albatros
Počet stránek: 104
Formát knihy: 210 x 235

Dokumenty ke stažení:

Jorinda a Joringel

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy