Jan Nejedlý

Mistr sportu skáče z dortu

Soubor novodobé lidové poezie pro děti


Rozverné průpovídky, škádlivky, říkadla, písničky, parodie či rozpočítadla vycházejí často přímo z autentického dětského humoru. Přes svůj žertovný ráz učí tento svazek vnímat poezii jako přirozenou součást života i jako magickou hru s jazykem, rýmy, zvukomalbou
Další rozměr dodávají textům ilustrace Jaromíra Plachého. Jeho rošťácký hravý styl koresponduje s groteskním viděním světa lidové poezie.

Knížka, uspořádaná od nejjednodušších až po složitější veršové útvary, je určena dětem předškolního věku i žákům základní školy. Račte vstoupit do mé boudy, podívat se na velbloudy...

O autorovi: 

Jan Nejedlý (*1971) je spisovatel, učitel a novinář. Působil jako kulturní redaktor v Nových knihách, Tvaru, Lidových novinách i jinde, nyní má svůj pořad o nových knihách na rozhlasové stanici Vltava. Kromě toho píše fejetony, básně, pohádky a jiné útvary. 

O ilustrátorovi: 

Jaromír Plachý (*1986) vystudoval v ateliéru Filmové a televizní grafiky u prof. Jiřího Barty. Zabývá se hlavně animací, komiksem a tvorbou her. Je rovněž autorem několika filmových znělek mezinárodního festivalu animovaných filmů Anifilm (dříve Anifest), krátkých animovaných filmů nebo hudebních klipů. Jeho největší počin byla zatím počítačová hra Botanicula. 

Ohlasy:

http://www.radiojunior.cz

http://dobracestina.cz

http://martinamickova.blog.idnes.cz

 

Ilustrátor: Jaromír Plachý
Nakladatel: Meander
Počet stránek: 56
Formát knihy: 202 x 175

Mistr sportu skáče z dortu

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy