Taťána Rubášová

Podivuhodná robotí expedice

Lidská populace dávno neexistuje a roboti o ní nemají ani tušení. Přesto se nenápadně vydávají v jejích stopách. Vysílají dva cestovatele, Williama a Meriwethera, aby zmapovali zdroje a prozkoumali nová území. Začíná tak fantastická výprava napříč teritoriem, kde se kdysi nacházely Spojené státy. Objevitelé procházejí četnými zkouškami, vodou, horami i lesem a všechny pozůstatky lidského osídlení si vysvětlují tragikomicky špatně. Jak si poradí s objevem nepochopitelných vynálezů? A přestanou si konečně vjíždět do drátů? Komiksově pojatá kniha určená dětem i dospělým, kteří milují humor, dobrodružství a sci-fi.

Kniha byla zařazena do prestižního mezinárodního katalogu White Ravens 2018.

O autorce:

Taťána Rubášová (*1988) scenáristka a režisérka, vítězka několika filmových soutěží. Studuje scenáristiku a dramaturgii na FAMU. Spolu s Jindřichem Janíčkem vydali ještě komiks Přicházíme v míru ve jménu lidstva (Take Take Take, 2015), který vypráví příbeh lidského dobývání vesmíru a hravou formou přibližuje nejdůležitější události let 1957–1969.

O ilustrátorovi:

Jindřich Janíček (*1990) ilustrátor, absolvent Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a Ateliéru ilustrace na UMPRUM v Praze. Je spoluautorem knih Přicházíme v míru ve jménu lidstva (Take Take Take, 2015), K večeru spustil se déšť (Take Take Take, 2016), Podivuhodná robotí expedice (Take Take Take, 2016).


Recenze:

Vojtěch Matocha, iliteratura.cz, 1. 12. 2016, dostupné zde
Eliška Prokopová, czechdesign, 1. 12. 2016, dostupné zde
Ondřej Pešek, fanzine.cz, 13. 10. 2016, dostupné zde

 

Ilustrátor: Jindřich Janíček
Nakladatel: Labyrint; Take Take Take
Počet stránek: 96
Formát knihy: 190 x 250

Podivuhodná robotí expedice

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy